Prosta recepta na elegancki wystrój okna

style w dekoracji okien

Nowoczesne dekoracje okien firany i zasłony

 przeciwieństwie do wnętrz stylowych, gdzie dekoracje okien wymagają od nas przepychu czy wręcz teatralności- we wnętrzach nowoczesnych zasłony i firanki stanowią jedynie tło i dopełnienie pewnej całości.

Zasłony:

Kolor zasłon nie powinien przytłaczać- stawiaj na spójność kolorystyczną wnętrza, wybieraj tkaniny w naturalnych odcieniach, baw się tonacją (np. zasłony w tonacji ścian lub o tonację ciemniejsze).

Jeśli możesz sobie na to pozwolić (ze względów praktycznych) zaplanuj zasłony leżące lub opierające się o podłogę. Powinny być obfite, nie oszczędzaj na ich marszczeniu - to wpłynie na ostateczny efekt dekoracji.

Ciężko Ci zdecydować jaki kolor zasłon wybrać? Bezpiecznym rozwiązaniem będą białe zasłony. Są nienachalne, sprawiają wrażenie lekkości, nie przytłaczają, dyskretnie zdobiąc podkreślą styl wnętrza ;)

zaslony do salonu.jpg

zasłony3.jpg

zasłony.jpg

 

Firanki:

Firany w nowoczesnych wnętrzach spełniają kilka funkcji: rozpraszają światło, zapewniają poczucie intymności i przytulności. Firana powinna być jednolita, bez zbędnych haftów czy dodatków. Wybieraj firany z włókien naturalnych (np. len) lub ich dobre imitacje, raczej matowe lub tylko delikatnie połyskliwe.

Tak jak w przypadku zasłon- firany również możesz oprzeć o podłogę, to wzmaga efekt naturalności. Firanki mogą, ale nie muszą zasłaniać okien. W nowoczesnych wnętrzach światło pełni ważną rolę, nie należy ograniczać jego dostępu. Ze względu na własny komfort możesz przysłaniać okno firanką dopiero na wieczór, na dzień ukryj ją pod zasłoną.

firany4.jpg

firany2.jpg

firany3.jpg

----------------------------------------------------------------------------------

Więcej zdjęć i inspiracji znajdziesz na mojej stronie:

http://artaga.pl/nowoczesne-dekoracje-okien,206.html