Prosta recepta na elegancki wystrój okna

style w dekoracji okien

Dekoracja okna w klasycznym wnętrzu

Styl klasyczny to elegancka i ponadczasowa forma aranżacji wnętrz.

W takim wnętrzu dominują antyki i stylizowane meble. Pojawiają się w tutaj również złocone i srebrzone elementy dekoracyjne, lustra, ozdobne ramy obrazów, kryształowe żyrandole i wzorzyste dywany.

Równie ważna co wygląd, jest jakość elementów wyposażenia i zastosowanie naturalnych, szlachetnych materiałów.

W tego typu wnętrzach często wiodącą rolę odgrywa tkanina. Może być ona ciężka i wzorzysta np. z popularnym adamaszkowym (ornamentowym) wzorem.

Wykorzystujemy ją na zasłony, lambrekiny, tapicerki meblowe, obrusy. Umiejętnie zestawiając różne warianty wzorów i kolorów tkaniny, zdobiąc ją pasmanterią- uzyskamy efekt luksusowego i komfortowego wnętrza.

W klasycznym wnętrzu dominują stonowane barwy: beż, biel czy szarość. Ale odpowiedniego klimatu nadadzą mu także ciemne i nasycone kolory: bordo, zieleń, granat czy stare złoto. Wybór zależy od gustu i upodobań lokatorów ;)

-------------------------------------------

Podsumowując - w oknach klasycznego wnętrza możemy stosować wzorzyste i ciężkie tkaniny oraz gęsto marszczone firany. Dekoracje ozdobić możemy doszywając do niej pasmanterię (frędzle dekoracyjne), a zasłony podpiąć dekoracyjnymi pomponami (chwostami).  

Idealnie w tego typu wnętrzach wyglądają ozdobne lambrekiny oraz gęsto drapowane firany. Ważne jednak, aby nie przesadzić z ilością wzorów i dodatków. Jeśli zasłony posiadają wzór firana powinna być jednolita. I na odwrót.

Karnisze warto dobrać kolorystycznie do żyrandoli czy okuć (np. klamek). Duży wybór wybarwień drążków (mosiądz, złoto, miedź) daje nam nieograniczone pole do manewru. Do tego bogata oferta ozdobnych końcówek czy uchwytów do upięć zasłon. Wybór staje się praktycznie nieograniczony.

Ostatnia, dość ważna sprawa. Ze względu na dużą ilość tkanin pojawiających się w oknie (firany, zasłony- często na podszewkach, lambrekiny) dekoracja ma swój ciężar. Karnisz drążkowy powinien być zamontowany solidnie, na odpowiednio dużych kołkach, a wsporniki powinny pojawić się częściej niż standardowo. 

Jeśli zasłony w danym oknie miałyby służyć do zasłaniania to najbezpieczniej będzie zainstalować karnisze sufitowe (profil KS lub szynę PCV).

--------------------------------------------------------

Zobacz więcej inspiracji dekoracji okien w stylowych wnętrzach:

http://artaga.pl/stylowe-dekoracje-okien,205.html

www.Artaga.pl

 zasłony  i lambrekin w stylowym wnętrzu.jpg

 zasłony w stylowym wnetrzu.jpg

 lambrekin w stylowym wnętrzu.jpg

stylowa dekoracja wnetrze klasyczne.jpgklasyczne wnętrze- dekoracja okna.jpgklasyczne wnetrze dekoracja okna.jpg